W sumie tyle w temacie
Kilka dni temu odwiedził syna kolega, który trochę mówi po polsku. Kiedy mu powiedziałam, że jestem chora, chciał coś powiedzieć akuratnego do sytuacji po polsku i wypalił
Na zdrowie😂😂😂😂
Zatem wszystkim pod tą straszną parówą mówię
Na zdrowie!

Dzień dobry!
OdpowiedzUsuń\o/?\o/?
]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*
{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>
\~/*
|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?
(_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)?
straszna parówa mnie rozwaliła achachacha
OdpowiedzUsuńKreskonauta to miszcz nas miszcze!
UsuńNa zdrowie!
OdpowiedzUsuńmy nad morzem, tu ciągle wieje i jest O.K.
Narty nie mam siły zazdrościć
Usuń:))))) Mozesz łyzwą :))))) zazdroscic bedzie ostrzej! :))))
UsuńA tak to : Na zdrowie! Powiedzenie kupione, fajne :)))
Narty to zazdroszczę
UsuńNa zdrowie! ❤️
OdpowiedzUsuńJutro ma być jeszcze gorzej, a mnie czeka dłuuugi dzień w pracy, bo mamy egzamin z polskiego jako obcego. Modlimy się, żeby nikt nie zemdlał w trakcie.
Modlimy się!!
UsuńOby do niedzieli, jeżeli chodzi o moje potrzeby.
Ja włażę pod prysznic ci chwilę
koniec roku szkolnego, przez najbliższe dwa miesiące dzieci będą radosne, zdrowe, wyspane, opalone
OdpowiedzUsuńszczęśliwych, bezpiecznych wakacji!
Brzmi jak antyreklama szkoły!
UsuńW lux wakacje od 15go lipca...
A początek?
UsuńTo ja
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńNa zdrowie, Ryneńko, liczą się intencje, a życzenia były dobre.
UsuńTak na marginesie, to jest dokładnie ten problem, wyskakujący np przy psychoterapiach, odbywających się w języku, który nie jest codziennym, swoim, nie zakodowanym uczuciowo.
Dlatego mnie dziwi, kiedy rodzice zaczynają rozmawiać z dziećmi w obcym języku. Moje są dwujęzyczne ale nigdy w domu nie rozmawialiśmy po angielsku. To nie "mój" język
UsuńSpytam z ciekawości, a jak rozmawiacie w towarzystwie z dziećmi, gdzie nie każdy zna polski? Albo gdy przy tym są obcojęzyczni członkowie rodziny, jak ziec, synowa?
UsuńI zięć i synowa są polscy.
UsuńOczywiście jak są osoby nie mówiące po polsku to mówimy po angielsku. Albo francusku. Co ciekawe, masz najmłodszy syn jak był jeszcze mały miał z tym ogromny problem. On do nas mówił po polsku do kolegów po angielsku, trudno mu było wytłumaczyć że to nie jest w porządku w stosunku do kolegów.
Teraz to oczywiste
To macie łatwo, jak dożenione dziec polskie.
UsuńW mojej rodzinie się miesza. Synowa Niemiecką, więc tak mówi i do dziecka, do męża, znaczy mojego syna, on tak do niej, a ja tak samo, no bo w końcu chcemy się dogadać, c'nie?
Fionce moje przekazać jakieś piosenki czy kołysanki po polsku, I to wszystko.
To jest zupełnie inna sytuacja. Mnie zawsze trochę smutno kiedy drugi rodzic nie mówi w języku swoich rodziców do swojego dziecka. Daje mu za darmo coś bezcennego. Często dzieci tego potem żałują. Nie chodzi o doskonały język ale o podstawy.
UsuńTen kolega syna zna trochę polski bo mieli tatę Polaka, niestety dawno genu zmarł na raka mózgu. Ale trochę najstarsze dzieci się nauczyły o można z nimi pogadać, jeżdżą do polskiej babci i się ćwiczą
Na zdrowie! Ale jakby się tak zastanowić to "na zdrowie" jest calkiem fajne w momencie choroby 😆
OdpowiedzUsuńNiech idzie na zdrowie!
Usuń😂
OdpowiedzUsuńJeszcze sobie siedzę na tarasie z książką, kawkę już wypiłam, jest przyjemny wiaterek. Jutro i w niedzielę będzie najgorzej, oby tylko burz nie było, bo ostatnia u nas zabrała prąd na kilka godzin, dobrze że w nocy…
Na zdrowie! 😅