wtorek, 23 czerwca 2026

Niech się święci święto

 W lux 23go czerwca są tzw urodziny księcia. Rzecz jasna nie zmienia się tej daty świętowania kiedy zmienia się Książę na tronie. Obecny, Guillaume ( czyt. Gijom myśl Wilhelm ) urodził się 11go listopada.

 Fantastyczny termin na jubel, jest ciepło i jasno do północy. Fajerwerki ścielą się gęsto. Dzisiaj zobaczę je z balkonu ( nie żebym popierała!)

O ile nie pójdę wcześniej spać, bo przeziębienie nie bardzo odpuszcza. Przyplątała się gorączka. Jutro konował. Niech się wypowie. Ale powiem wam że chorowanie kiedy na zewnątrz jest 34 a w środku niewiele mniej to przypał...

Ale to nic, to minie. Mąż po gastro, na oko wszystko dobrze, czekamy na wyniczek. 

Kurcze, nic tylko o chorobach!

Wzieśmy zatem toast za Księcia Gijoma i za wszystkich tatufff. Bo przecież to też dzień taty. Szczęśliwy kto może jeszcze do taty pojechać albo zadzwonić. 

A toast najlepiej syropem przeciwkaszlowym 🥴

poniedziałek, 22 czerwca 2026

Hamnet, Bodyguard i Desperado

 Różne filmy oglądałam przez weekend. Mało wychodziłam bo i gorąco i kaszląco. 

Jednym z filmów był stary dobry Bodyguard, z Whitney Huston i Kevinem Costnerem. Muzyka obłędna i jak oni się kochali! No i znowu mi się przypomniało tragiczne życie Whitney i jej okropna śmierć a potem odejście jej córki. W moim świecie nie umiem znaleźć odpowiedzi na pytanie DLACZEGO. 

Był też Desperado, z Banderasem i Hayek w rolach głównych. Chyba jedyny film, na którym cały czas się zabijają a mnie się podoba. Synowi, też czasem nazywanemu Banderas, też się podobał:))

A Hamnet bardzo piękny, z fantastycznymi kreacjami aktorskimi. Wybitne kino! 

Widzieliśmy się wczoraj ze znajomymi z Belgii. Na obiadku. Bez całowania;). Było naprawdę gorąco ale mogliśmy spędzić w sumie 2 godziny w klimie samochodowej. Nie wiem, czy to wszystko mi jednak trochę nie zaszkodziło, bo szlam spać z lekką gorączką buuuu


Ale wszystkie moce dla męża jakby co;)


niedziela, 21 czerwca 2026

Język rodzinny

W każdej rodzinie funkcjonują słowa i wyrażenia które dla osób z zewnątrz brzmią co najmniejzagadkowo. Często źródłem są powiedzenia dzieci, które przekręcają słowa. Ale nie tylko. Kiedyś, niedługo po ślubie, mąż mi się przeziębił i przyjechała jego mama z mandarynkami, mówiąc, że musi je zjeść, bo to jest taka uderzeniowa dawka witamin. Od tej pory tak się u nas nazywa cytrusy. 


Kilka dni temu poprosiłam syna o przyniesienie wody. Ponieważ mamy bardzo twardą wodę w kranie kupujemy wodę na kawę i herbatę. Pijemy też wodę mineralną z dużych bidonów. Stoi to w garażu i czasem trzeba po to pójść. 

Prosząc powiedziałam, przynieś mi wody wszelakie. Dziecko zdębiało bo mimo naprawdę bardzo dobrej znajomości matczynego języka tego słowa nie znał. Ale tak mu się to spodobało, że kiedy proszę o przydzwiganie wód to pyta, czy wszelakie:))

A ja jestem przeziębiona i cały dzień wczoraj spędziłam na kanapie...



sobota, 20 czerwca 2026

Dobry chłopiec

 Mnie się Good boy podobał. 

Osoby z którymi byłam na seansie miały mieszane uczucia ale dyskusjom nie było końca. A to o czymś świadczy!

Film trzyma w fotelu od początku do końca, a nawet potem! To też o czymś świadczy. 

Wydaje mi się, że to coś, co powinni obrys wszyscy. Bo jest o miłości, o jej braku, o pustce w życiu,  o remedium, które, no właśnie. Czy jest przemocowe? Czy można piwnicą i wymuszeniem naprawić człowieka? Czy złota klatka może być lepsza od pustej wolności?

I czym jest wolność?

No to takie pytania na weekend dla was. Ja na nic nie odpowiem bo u mnie teraz tak



piątek, 19 czerwca 2026

O dobrym fantazjowaniu

 Dzieci to naprawdę umieją zmyślać. I w tym akurat nie ma nic złego. Czasem tylko jest to smutne, bo wybielają sobie przemocowych rodziców albo udają, że tata wcale nie pije. 

Do podstawówki chodziłam w latach 70, niby nie było tak źle ale jednak na chiński piórnik albo gumkę pachnącą trzeba było polować ( kto wkładał do nosa kawałek takiej gumki, żeby czuć zapach?)

Niektórzy mieli rodzinę za granicą i od czasu do czasu chwalili się prezentami zza oceanu np. Ja nie dostawałam paczek ale miałam wujka rafiotelegrafistę w samolocie, to znaczy latał za granicę, to był daleki wujek i nigdy nic od niego nie dostałam. Ale sobie wymyśliłam, że ma mi dać, uwaga, długopis ze stoma kolorami. Tak. W długopisie miało być 100 wkładów 😂😂😂😂. Dzieci mi wierzyły co bardzo mnie zdumiało 😧

PS. Wiadomości po pecie są dobre albo i bardzo dobre, moce będą potrzebne jeszcze 22go, jeśli i wtedy będzie dobrze to ten. Chwilo trwaj.

Dzięki kochani!

czwartek, 18 czerwca 2026

Oszustka czy wariatka?

Obejrzałam nowy dokument na Netflixie 

"Instynkt macierzyński" 

Nie chce spojlerować ale muszę😅

Na pozór urocza, młoda dziewczyna, kłamie we wszystkim, co tylko się da, pochodzenie, rodzina, majątek, stan zdrowia. Ma tyle wdzięku, że wszyscy jej wierzą. Udaje ciążę przed chłopakiem i on się nie skumał do dnia porodu!! Pardą, "porodu" . Na koniec leje się krew, straszny finał, trzeba obejrzeć jeżeli się ma odwagę. 

To naprawdę musi być jakieś zaburzenie, żeby aż tak konfabulować całe życie i tak żyć na krawędzi! Mnie to się nie umie zmieścić w głowie. No nie umie.

Czy to jakiś rodzaj uzależnienia od adrenaliny? 

Idę dziś do kina na Good boya Janka Komasy:))

środa, 17 czerwca 2026

Czas

 Szukałam prezentu dla przyjaciółki na okrągłe urodziny i nic nie mogłam znaleźć i oto wuala, na pewnym festiwalu sztuki takie coś mi weszło w ręce



Artystka zbiera analogowe zegarki,rozbiera je i tworzy biżuterię 

Bardzo mi się to podoba 

Jeśli ktoś chce poszukać w internetach to to guglajcie madebynade.


Moja męża dziś ma kolejnego peta, ostatni przyprawił nas o zawał ale na szczęście to był fałszywy alarm, teraz poproszę o brak powodów do stresu.


Kilka postów temu jak pisałam o leczeniu raka na własną rękę jakiś anonim podrzucił nazwisko dziewczyny, Polki w Ameryce, nie wiem dlaczego podrzucił, czy żeby udowodnić, że altmed działa czy że wręcz przeciwnie, niestety w niedzielę dziewczyna umarła, nie będę tego chyba komentować, zbyt pobieżnie zapoznałam się z jej historią, tak czy siak, żadna z tych metod internetowych nie zadziałała, leczenie onkologiczne też, ale niestety, pani opóźniała wdrażanie np chemii licząc, że głodówka czy sokówka załatwią sprawę. Tak że ten...