W sumie tyle w temacie
Kilka dni temu odwiedził syna kolega, który trochę mówi po polsku. Kiedy mu powiedziałam, że jestem chora, chciał coś powiedzieć akuratnego do sytuacji po polsku i wypalił
Na zdrowie😂😂😂😂
Zatem wszystkim pod tą straszną parówą mówię
Na zdrowie!

Dzień dobry!
OdpowiedzUsuń\o/?\o/?
]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*
{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>
\~/*
|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?
(_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)?
straszna parówa mnie rozwaliła achachacha
OdpowiedzUsuńKreskonauta to miszcz nas miszcze!
UsuńNa zdrowie!
OdpowiedzUsuńmy nad morzem, tu ciągle wieje i jest O.K.
Narty nie mam siły zazdrościć
Usuń:))))) Mozesz łyzwą :))))) zazdroscic bedzie ostrzej! :))))
UsuńA tak to : Na zdrowie! Powiedzenie kupione, fajne :)))
Na zdrowie! ❤️
OdpowiedzUsuńJutro ma być jeszcze gorzej, a mnie czeka dłuuugi dzień w pracy, bo mamy egzamin z polskiego jako obcego. Modlimy się, żeby nikt nie zemdlał w trakcie.
Modlimy się!!
UsuńOby do niedzieli, jeżeli chodzi o moje potrzeby.
Ja włażę pod prysznic ci chwilę
koniec roku szkolnego, przez najbliższe dwa miesiące dzieci będą radosne, zdrowe, wyspane, opalone
OdpowiedzUsuńszczęśliwych, bezpiecznych wakacji!
Brzmi jak antyreklama szkoły!
UsuńW lux wakacje od 15go lipca...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńNa zdrowie, Ryneńko, liczą się intencje, a życzenia były dobre.
UsuńTak na marginesie, to jest dokładnie ten problem, wyskakujący np przy psychoterapiach, odbywających się w języku, który nie jest codziennym, swoim, nie zakodowanym uczuciowo.
Dlatego mnie dziwi, kiedy rodzice zaczynają rozmawiać z dziećmi w obcym języku. Moje są dwujęzyczne ale nigdy w domu nie rozmawialiśmy po angielsku. To nie "mój" język
UsuńSpytam z ciekawości, a jak rozmawiacie w towarzystwie z dziećmi, gdzie nie każdy zna polski? Albo gdy przy tym są obcojęzyczni członkowie rodziny, jak ziec, synowa?
UsuńI zięć i synowa są polscy.
UsuńOczywiście jak są osoby nie mówiące po polsku to mówimy po angielsku. Albo francusku. Co ciekawe, masz najmłodszy syn jak był jeszcze mały miał z tym ogromny problem. On do nas mówił po polsku do kolegów po angielsku, trudno mu było wytłumaczyć że to nie jest w porządku w stosunku do kolegów.
Teraz to oczywiste
Na zdrowie! Ale jakby się tak zastanowić to "na zdrowie" jest calkiem fajne w momencie choroby 😆
OdpowiedzUsuńNiech idzie na zdrowie!
Usuń