sobota, 27 czerwca 2026

Fanatyzm

 Znowu😂

Ale nie religijny, luz. 

Z 10 lat temu obejrzałam dokument "Leaving Neverland". Dwóch dorosłych mężczyzn opowiadało o tym, jak byli molestowani przez MichaelaJacksona. Wbiło mnie w fotel. Słyszałam już wcześniej o oskarżaniach wobec MJ ale świadectwa tych młodych facetów mnie poraziły. To już było po śmierci gwiazdora, żaden z ocalałych nie chciał pieniędzy od rodziny. Zrobili to w momencie, kiedy urodziły im się dzieci i kiedy do nich dotarło co przeżyli w sypialni Michaela. Rodzina wiele lat walczyła i wywalczyła, dokument zniknął z platformy. Ale nie ma mowy o tym, że panowie kłamali. 

Na Netflixie jest kolejny dokument. Werdykt. O procesie z 2005 roku. Suchy, bez komentarza. Widzimy wypowiedzi obu stron. Przysięgam, że nie wiem, jak można uwierzyć w niewinność Jacksona. No nie wiem. Trzeba być fanatykiem.

A każdego przekonanego o jego niewinności chcę zapytać.  Pozwoliłabyś, pozwoliłbyś swojemu małemu dziecku spać w łóżku z Michaelem Jacksonem?? No bo skoro jest niewinny, a jak sam mówił, spanie z dzieckiem to największy wyraz miłości, to chyba nikt przekonany o czystości intencji sławnego i bogatego nie odmówi mu przyjemności spania z jego dzieckiem.

Tak,  wiem, że MJ nie żyje, ale postawcie sobie to pytanie 

Wczoraj było 40 stopni 

Dziś ma być podobnie...


20 komentarzy:

  1. Dzień dobry!
    \o/?\o/?
    ]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*
    {_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>
    \~/*
    |_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?
    (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)?

    OdpowiedzUsuń
  2. W łóżku z obcym facetem? never! nawet z papieżem !

    OdpowiedzUsuń
  3. A Ty Rybeńko, pozwalałabyś swoim dzieciakom spędzać całe dnie czy nawet tygodnie w rezydencji obcego, dorosłego faceta? 🤔
    Tak, masz rację, nic nie jest czarne lub białe (no, może poza samym MJ, bo on był black, a potem zrobił się na white 😜), ale tak jak obrzydliwe jest to co robił (jeśli faktycznie...), to tak samo winni są rodzice tych dzieciaków. Tym bardziej, że tam podobno grube prezenty szły ze strony MJ dla tych chłopaków.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nigdy w życiu bym nie pozwoliła na to bez mojej opieki albo kogoś innego zaufanego. Rozumiem zauroczenie gwiazdą, chęć bycia blisko, ale to dorosły ma zapewnić dziecku opiekę, nawet wbrew niemu.

      Oczywiście, że dorośli byli winni, ale najbardziej winny zawsze jest sprawca

      Usuń
  4. w naszej parafii była bardzo poważna afera w związku z pedofilią misjonarzy na Dominikanie, doskonale pamiętam ówczesną reakcję lokalnej społeczności
    nie, to na pewno nie nasz ksiądz
    ale wielu ministrantów wyjeżdżało wówczas na wycieczki a nawet nocowali na plebanii

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo to najbezpieczniej, wyprzeć, zaprzeczyć...Zamknąć oczy i problem znika.
      A ma Dominikanie działy się POTWORNE rzeczy...

      Usuń
  5. Tak samo bylo z Wojciechem Krollopem, dyrygentem Poznanskich Slowików.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba Polskich Słowików?

      Ale chyba dzisiaj nikt już nie wątpi w jego winę. A MJ jest bożyszczem dla wielu

      Usuń
    2. Pomylka!Oczywiście, Polskich! Poznańskie bez skazy!

      Usuń
    3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
  6. Pedofilia jest strasznym złem. Zawsze winny jest sprawca. Dorośli, którzy przymykają oczy na takie czyny, są współsprawcami. Jeśli idzie o MJ, trochę czytałam, oglądałam. Nie mam stuprocentowej pewności o jego winie. Jedno jest pewne, MJ był zaburzony.
    Miłego

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie to jego nawet żal...
      Mam wrażenie, że żył w piekle swoich traum.
      Ale jestem przekonana, że krzywdził. Może sam tego nawet nie widział...

      Usuń
  7. Ja się zawsze pytam, jaki udział mieli w tym rodzice. Czy MJ, czy właśnie Epstein. U nas tez bogato w domu nie było, ale żebym ja 17- letnia wybyła w podróż z bogatym facetem, bo fajna szansa na wycieczkę.... w życiu nie, nie z moimi rodzicami. Moje wakacje były na podkieleckiej wsi, i dobrze tak!
    Zadaniem rodziców jest chronić dzieci przed złem tego świata, ale czasami trzeba i przed zaślepionymi rodzicami też, na to wychodzi...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są rodzice i rodzice....
      Moi mnie też chronili ale dużo się napatrzyłam w życiu na popapranych rodzicieli...

      Usuń
  8. sie zastanawiałam czy oglądać, po tamtym dokumencie miałam zjazd...
    raczej nie. wystarczy mi. Żaden normalny rodzić nie wepchnie swojego malutkiego dziecka do łóżka nikomu, kurwa mać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I nikt normalny nie uwierzy, że sypianie w jednym łóżku z cudzym dzieckiem jest ok

      Usuń
    2. Tez miałam zjazd

      Ten od względem emocjonalnym jest bardzo lajtowy

      Usuń