wtorek, 23 czerwca 2026

Niech się święci święto

 W lux 23go czerwca są tzw urodziny księcia. Rzecz jasna nie zmienia się tej daty świętowania kiedy zmienia się Książę na tronie. Obecny, Guillaume ( czyt. Gijom myśl Wilhelm ) urodził się 11go listopada.

 Fantastyczny termin na jubel, jest ciepło i jasno do północy. Fajerwerki ścielą się gęsto. Dzisiaj zobaczę je z balkonu ( nie żebym popierała!)

O ile nie pójdę wcześniej spać, bo przeziębienie nie bardzo odpuszcza. Przyplątała się gorączka. Jutro konował. Niech się wypowie. Ale powiem wam że chorowanie kiedy na zewnątrz jest 34 a w środku niewiele mniej to przypał...

Ale to nic, to minie. Mąż po gastro, na oko wszystko dobrze, czekamy na wyniczek. 

Kurcze, nic tylko o chorobach!

Wzieśmy zatem toast za Księcia Gijoma i za wszystkich tatufff. Bo przecież to też dzień taty. Szczęśliwy kto może jeszcze do taty pojechać albo zadzwonić. 

A toast najlepiej syropem przeciwkaszlowym 🥴

15 komentarzy:

  1. Dzień dobry!
    \o/?\o/?
    ]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*
    {_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>
    \~/*
    |_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?
    (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)?

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowia i dobrego wyniku! 🍀

    OdpowiedzUsuń
  3. 🥂za wynik i zdrowie!🥰

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zimne prosecco na balkonie!
      Pomarzyć cudna rzecz...

      Usuń
  4. Zdrówka dla Was obojga!
    Cypel
    P.s. moje najstarsze dzieciątko pojechało na wakacje, niby 19 lat a o 5 rano: mamo poszukasz mi skarpetek..?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nawet jak ma 50 to zapyta, kochanie, gdzie moje kąpielówki?;))

      Usuń
    2. 🤣 wiele lat temu, akurat na tereny Transanubii ranem wczesnym wjechaliśmy, telefon od dzieciątka też 19- letniego, rezydującego pod Hanowerem: mamo, chce potem na basen z kumplem, gdzie są właściwie moje kąpielówki?
      "I na to wymyślono te telefony komórkowe"- stwierdził mój towarzysz podróży.

      Usuń
  5. Oj, znam to, kiedyś w upały miałam anginę!
    Dziwne to święto, może nazwę powinni zmienić?
    Zdrówka!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W Anglii też świętuje się urodziny królowej/króla bez względu na datę
      Może to taki królewski zwyczaj?
      My tutaj traktujemy to po prostu jako święto narodowe.

      Usuń
  6. Rybenko, trzymamy kciuki bardzo bardzo!
    Angina często w upały, mialam ze dwa razy. Nie boli cie gardełko?
    Zimne prosecco jest przereklamowane, nie ma to jak hot whiskey! (Nie wiem jak się ma z upalami).
    Innyglos

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nigdy w życiu nie miałam anginy

      Jutro może konował coś wymyśli
      Dziś najlepiej mi na leżąco

      Dzięki💚

      Usuń
  7. Rybko niech choroba Cię opuści natychmiast. A dla męża idealnego wyniku z gastro.
    Miłego świętowania

    OdpowiedzUsuń
  8. Hej- jak na oko wszystko dobrze, to na papierku też tak będzie 👍👊💪
    Niech się ksieciowi dobrze wiedzie.
    Ostatnio gdzieś załapałam, że Mette- Marit po transplantacji płuc tygodnie na intensywnym spędzi. Odważna kobieta. Ja do przyjmowania organów jako biorca mam nieco rozdzielone zdanie, ale gdyby ktoś kiedyś i przez przypadek ode mnie coś potrzebował, proszę bardzo, dzielcie się. Karteluszek mam w portfelu.
    Nie wiem, nie wiem... transplantacja to życie na wielu lekach do końca życia, ale jak się za życia człowiek dusi, to też tragedia. Trzymam kciuki za księżniczkę, e każdym razie.

    OdpowiedzUsuń