poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Wszystko się kiedyś kończy:(

 Nie chodzę do polskiego kościoła w Lux

Tak samo, jakbym nie chodziła do Rydzyka czy Jędraszewskiego 

W kościele szukam Boga . Wskazówek, jak żyć, żeby ludziom wokół mnie było łatwiej i piękniej. 

Odkąd trafiłam do mojej obecnej parafii, poczułam, że to jest TO. Szłam na msze święte z wielką radością. Czułam, że to jest MÓJ kościół. Taki, w którym nikt nikogo nie wyklucza. Gdzie słyszy się, że Bóg jest dobry. I - to już szaleństwo - kocha i uchodźców i homoseksualistów. 

Wspólnota rosła z niedzieli na niedzielę, bo taki przekaz łatwo trafia do serc osób wierzących . 


Teraz nie wiem co będzie. Mój proboszcz wyjeżdża. Nie wiem, kto go zastąpi. Nie wiem, co będzie z moją kruchą wiarą... 

98 komentarzy:

 1. Może kolejny problszcz też będzie w porządku? Czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To coś więcej, niż tylko wg porządku...
   Ta parafia to jest zjawisko.

   Usuń
 2. Dzień dobry :)

  \o/?\o/?
  ]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*]_[*
  {_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>{_}>
  \~/*
  |_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?|_|?
  (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)?
  [_] [_] [_] [_] [_] [_] [_] [_]
  )_(" )_(" )_(" )_(" )_(" )_("
  [_] [_] [_] [_] [_] [_] [_] [_]
  (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)? (_)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Staram się
   Inaczej jaką by była ze mnie chrześcijanka?;)

   Usuń
 4. Twoja wiara nie jest krucha, ona jest prawdziwie gleboka. Ona jest taka, jaka powinna byc wiara kazdego chrzescijanina, a jakiej niestety brak wiekszosci katolikow pewnego kraju. Ja-ateistka takich wiernych bardzo szanuje, z powierzchownej reszty moge sie jedynie ponabijac.

  OdpowiedzUsuń
 5. To co zaznałaś jest zakorzenione w Twoim sercu. Mam nadzieje,że nadal będziesz mogła odczuwać piękno Twoich parafian. Trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję...
   To rzeczywiście jest zakotzenione
   Dlatego nie pozwala mi na chodzenie do kościoła, w którym bredzi się o gender...

   Usuń
 6. A do wczorajszej dyskusji chciałam jeszcze dodać, że ta furgonetka, na której widniały obrzydliwe, kłamliwe hasła, ma sądowy zakaz poruszania się po ulicach miasta.
  Co oczywiście nie usprawiedliwia tego, co zrobiła Margot. Jednak miarę trzeba znać i za szkodę 6,5 tys PLN dwa miesiące aresztu.... Tym bardziej, że są nagrania całego zajścia i nie ma w związku z tym możliwości mataczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o to chodzi.
   O nierówne traktowanie obywateli.o to jest ten protest

   Usuń
  2. Ta poprawność polityczna to już się robi naprawdę żałosna. Jaka aktywistka jak to jest chłopak, a nie kobieta. Jak jutro ktoś wpadnie na pomysł, że on się czuje psem to w ramach tolerancji jak coś przeskrobie zamkna go w schronisku zamiast więzieniu?

   Usuń
  3. To niezrozumienie o co chodzi w tych protestach jest tak żałosne, że aż boli...

   zezwólmy parom homoseksualnym na związki partnerskiei nie będzie problemu.
   To podstawowe prawo człowieka, żeby żył tak, jak chce, bez krzywdzenia innych

   Usuń
  4. Dla ateistów Bóg nie istnieje, a więc Jego wola jest abstrakcją. Boże prawo naturalne też jest naginane do egoistycznych potrzeb.
   Owszem, człowiek ma prawo żyć jak chce, nawet iść na zatracenie nurzając się w swoich żądzach nazywając je miłością. Ale czy sianie zgorszenia nie jest krzywdzeniem?
   Ewa

   Usuń
  5. Oczywiście !
   Ale konia z rzędem temu, kto zdefiniuje uniwersalne zgorszenie!
   Kogoś może gorszyć np chodzenie w mini spódniczkach
   Innego zgorszy pocałunek publiczny
   Albo duży dekolt

   A mnie gorszą obrzydliwe zachowania homofobow.
   Rzucanie kupą na marszach równości.
   Mówienie, że ludzie to zaraza

   Usuń
  6. (Mk 9,41-50)
   Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie. Bo każdy ogniem będzie posolony. Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak swój utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą”.

   Usuń
  7. Teraz zgorszenie jest na każdym kroku.
   Ja wolę homofobów od siejących zgorszenie, pod warunkiem, że wyrażają swoją opinię w sposób miły Bogu, bez wulgaryzmów.Przecież to żaden grzech bać się grzechu,
   Ewa

   Usuń
  8. A homofob go nie sieje? Tego zgorszenia.

   Usuń
  9. Ewa
   Ja jestem w stanie zaakceptować, że są ludzie, dla których homoseksualizm to grzech. Choć widzę to zupełnie inaczej, przecież z jakiegoś powodu Pan Bóg stwarza osoby o innej niż heteroseksualnej orientacji seksualnej.

   Tylko tak się składa, że Polska NIE jest krajem wyznaniowym. I nie ma we mnie zgody na dyskryminację obywateli zv jakiegokolwiek powodu!!
   Co Cię tak konkretnie gorszy? Że dwóch chłopaków się trzyma za ręce??

   Bo mam nadzieję, że nie mówisz o skrajnych manifestacjach. Bo skrajności nie brakuje po żadnej stronie. Widziałam obrzydliwe zachowania homofobiczne osób z różańcami w rękach...

   Usuń
  10. Zależy jaki.
   Faktycznie sam fakt czucia się lepszym z powodu orientacji hetero może być zwodnicze.
   Ale znam takich ludzi, co troszczą się o poznawanie woli Boga, nie popierają swobód seksualnych które psują moralność człowieka a popierają hedonizm, potrafią odróżnić miłość od zaspokajania popędów i właśnie w imię tej miłości napominają innych.
   Są najbardziej znienawidzeni przez przeciwników Boga i tych, którym jest On obojętny. I tych, którzy twierdzą, że "Jezus to był fajny koleś i zapewne wziąłby udział w demonstracji o prawa dwóch osób tej samej płci do zawarcia ślubu i przyjemnego spółkowania".

   Usuń
  11. „W imię miłości napominają innych”
   Jakim prawem? W imię tej miłości nie mieści się tolerancja i akceptacja? Szacunek? Dla odmienności, dla różnic między ludźmi.

   Usuń
  12. Rybeńka
   Bóg nikogo nie stworzył homoseksualistą. Kościół ci tego na razie nie powie, ale to samowola człowieka sprowadziła takie deformacje. Mamy za sobą wiele wcieleń i jeśli nie zachowywaliśmy się zgodnie z pierwotnym planem duszy, to dostawaliśmy w kolejnym wcieleniu ciało innej płci.
   Żeńska dusza w męskim ciele nie przebywa przypadkiem, wcześniej przyswajała sobie wbrew prawom natury męskie cechy. Z tego można wybrnąć, ale nie poprzez rozpasanie seksualne, ale głębokie wczuwanie się w siebie i uwzględnianie prawa naturalnego.

   Usuń
  13. Roksana
   To właśnie ta tolerancja i akceptacja dla zła wszelkiego doprowadziła świat do takiego punktu.
   Bóg nie toleruje zła i nie sądzę,m żeby kazał mi szanować ludzi, którzy żyją, jakby Go nie było, a wręcz jawnie występują przeciw Jego woli.

   Usuń
  14. No bo jak tu szanować kogoś, kto potrafi napisać jedynie tyle, co osoba powyżej...

   Usuń
  15. Nie kupuję tego. Takiego Boga.
   Ale! Niech „grzesznicy” sami odpowiadają przed jego obliczem. Tu na Ziemi jest prawo, które stanowi, że każdy człowiek jest równy niezależnie od... wyobraź sobie, że i u nas tak głosi Konstytucja. Prawo Boskie stosuj do się, nie do innych!
   I skąd wiesz co toleruje Bóg?

   Usuń
  16. 1 Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się1, i na Jego królestwo: 2 głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. 3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli2 nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty3, spełnij swe posługiwanie!

   Usuń
  17. Tolerancja powinna zawsze iść w dwie strony. Nie obchodzi mnie kto z kim, jak i gdzie i kogo kocha. Jego sprawa. Ale nie będę obojętna na nazywanie mnie mocherem itp, beszczeszczeniem mszy itp. I bardzo mnie wk... jak ktoś woła o tolerancję, a za chwilę wyśmiewa się z Matki Bożej...

   Usuń
  18. Roksana
   Sama na siebie wydałaś wyrok odcinając się od Boga takiego, jakim On jest.
   Wiem, że na razie na Ziemi rządy przejął Szatan i jego słudzy, ale to się kiedyś skończy.

   Usuń
  19. Ewa
   Bym zacytowała Gagę..

   Przy takich argumentach to ja nie mam pola do dyskusji
   Kolor oczu to też szatan nam jakiś wybiera?
   A ziemia to pewnie płaska jest?
   A szczepionki zabijają?

   Usuń
  20. A jaki jest?
   Pytam z ciekawości. Wiesz to na sto procent?
   A może właśnie mnie przyjmie z otwartymi ramionami?
   A tak serio, mnie wyroki są nie straszne, potrafię z nimi żyć 😂

   Usuń
  21. Marzycielko
   Niestety, dochodzi tezcdo takich rzeczy o których piszesz
   Ale też osoby z różańcamiw ręku lżą i przeklinają i nienawidzą.
   Każdy fanatyzm i skrajność to zło.

   Ja osobiście nigdy nie doznałam nic złego od osób homoseksualnych. Być może to tylko statystyka. Ale najwięcej zła spotkało mię od białych heteroseksualnych katolików.

   Make peace and love.

   Usuń
  22. Jezus nauczył ludzi modlitwy "ojcze nasz", w której dzieci boże proszą "Przyjdź królestwo Twoje".
   To znaczy, że na razie króluje ktoś inny...
   Ale w Królestwie Bożym wola ludzka będzie zawieszona. Będzie panowała tylko wola Boża, a kto się nie zastosuje, będzie wyeliminowany. I chwała Bogu, bo dość już panowania Złego.
   Nie zapominajcie, że człowiek w każdym momencie życia świadomie lub nieświadomie (pod wpływem zwiedzenia) służy albo Bogu, albo buntownikowi.
   Ja bym tam nie cieszyła się zbytnio, kiedy ateiści prawią mi komplementy...

   Usuń
  23. Czyli potwierdza się,ze Jezus był Polakiem?:)))
   Pani Kloszard,przestań się pani kompromitować.

   Usuń
 7. Bierzesz sobie do serca zasady humanizmu, jesteś dla KrK za dobra @rybeńko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to bym chciała być wystarczająco dobra dla tego tam, wysoko...

   Usuń
 8. No nie ogarniam tego. Rozumiem można mieć różne upodobania, ok to jest sprawa, indywidualna. Ale jak mnie wku**ia wpychanie wszędzie na siłę homoseksualistów. Boże niech oni sobie żyją itd. naprawdę nie mam nic przeciwko ale wciskanie na siłę, że są prześladowani w głowie się nie mieści... I to bzdurne gadanie o możliwości wybrania z jaką płcią się identyfikuje... No prośba...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wk.. kiedy pisze anonim, i w dupie ma moje prośby, żeby choć literką się podpisać. Chamstwo nad chamstwem, za to mówienie innym jak maja żyć ---oooo, w tym to takie anonimy sa geniealne!!

   Usuń
  2. A kto ci wepchnął jakiegoś homoseksualistę i kiedy?? Może do łóżka??

   AAA, a może chodzi o seminaria duchowne? Tam faktycznie, jest spora nadreprezentacja...

   Usuń
  3. Widać, że nie ogarniasz.
   To jest ta właśnie katolicka (przepraszam katolików za generalizowanie) tolerancja, niech sobie żyją, ale żebym nie widziała, nie słyszała a tęcza ma znikać. Jak słyszę o profanacji pomników koszulką z napisem konstytucja bądź tęczową flagą, to mi wszystko opada. Dla mnie większa profanacja jest homofob co idzie do świętej komunii.

   Usuń
  4. Jak dobrze mieszkać w normalnym kraju. Premier wybrany w demokratycznych wyborach. Gej. Związki homoseksualne można dobre zawierać jak ktoś dobre życzy. Rodziny mają się świetnie. Nikt nie prześladuje katolików. Ani gejów. Można sobie malować tęczę ile kto ma ochotę. Mało tego. Tutaj to symbol wspierania lekarzy i pielęgniarek w czasie zarazy...

   Usuń
 9. Bardzo mi się podoba ten wasz premier, świetnie odpowiedział Dudzie na jego bezsensowne bajania o ideologii LGBT -kulturalnie, acz bardzo trafnie.
  Tęcza to raczej wartość dodana, w żadnym wypadku profanacja.ciekawe.co by na ten temat powiedział główny bohater udekorowanego pomnika czyli Jezus, nie sadze by miał coś przeciw, bo to równy gość chyba był;)) W przeciwieństwie do całej masy domoroslych homofobow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedyś tak samo silnie protestowano przeciw kolei żelaznej, szczepieniom na czarną ospę, równouprawnieniu kobiet.
   To się już nie zatrzyma...

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. bardzo!
   nie zapowiadają deszczu?

   Usuń
  2. http://www.verbumdei.com.pl/2015/07/bo-kto-peni-wole-ojca-mojego-ktory-jest.html

   Usuń
  3. wuaśnie dostauam info,że jutro u mnie o 2 stopnie mniej- tylko 28:ppp

   Usuń
  4. Mnie nawet trochie zapowiadajo

   Usuń
  5. A u mię pogrzmiało i ciut popadało, i jezd całkiem przyjemny wieczór. Gdyby nie inne okoliczności, czyli przywiązanie mię do stojaka.

   Usuń
  6. Zejde od tego goronca. Cale szczenscie ze mam w domu czylatka ktory goni mnie po trawie z wezem i leje na mnie lodowatą wode ze studni 😆🤪

   Usuń
  7. Gaga!!
   To ma być goronc?
   Ja mam 36🥵

   Usuń
  8. Mela
   Taki czylatek to posiudmy skarb!!

   Usuń
  9. Roksanka
   To jest sprawiedliwość
   Dostałaś w nagrodę za dobre zachowanie ten deszczyk😘

   Usuń
  10. Roksanka u mnie sie zanosilo na deszcz, widicznie pojszło do Ciebie 😆

   Usuń
  11. Rybenko naprafde! Fszystkich ochlodzi nasz kochany czylatek😁

   Usuń
  12. U mnie jutro ma byc 29, a mnie by 22 starczylo 😆

   Usuń
  13. I to po drodze tez moja wieś pokropiło bo mi OM filmik przysłał. U nas tak rzadko pada, że czeba filmować dla potomnych

   Usuń
  14. U mię 35🥵🥵🥵
   28 by mi wystarczyło!!

   Usuń
  15. To ja musiałam być bardzo grzeczna ! U mię popadało 2 razy. Trochę się schłodziło 😁😁😲

   Usuń
  16. ale ja siem martfiem o mojom fuczastom!
   źle znosi upauy, menczy siem, pszysiada na spacerze...

   Usuń
  17. Zazdro!
   Ja polałam balkonik wodą. Licząc na ulgę. Przeliczylam się

   Usuń
  18. Gaguniu!
   To się zmartfiuam!!
   Polewaj jom wodom!

   Usuń
  19. A ja myślałam, że tylko ja jestę mondra

   Usuń
  20. Roksanko pamietam ze u Ciebie to ciagle sucho. A w unieglym u Ciebie padalo? U nas non stop dwa dni

   Usuń
  21. Gaga przyjedz do nas olek jom schuodzi

   Usuń
  22. mela, chiba za daleko

   Usuń
  23. Odległość to rzecz wzglendna

   Usuń
  24. Nie, pszejszuo boćkiem. Raz w nocy troszekę, a miauo padać dwa dni, niby. A wczoraj mi padauo w DM i na wsi w telefonie 😂 a w rzeczywistość nie. Choć minut mufia ze w niektórych dzielniach był deszcz

   Usuń
  25. Jak minut mufia to wiadomo!

   Usuń
  26. Gaga, autostradom szybko 😉

   Usuń
  27. Roksanko, to okropne, przeca deszcz z komorki roslinuf nie podleje

   Usuń
  28. No ba mucha nie siada.
   Meluś oni zdenrfuje choć przes chfilkę oko nacieszy firtuslnymi kroplami

   Usuń
  29. Ja na jutro zdjęcia rzeki ku ochuodzie szukuje!

   Usuń
  30. ty jutro szykuj nagrode
   dla mie

   Usuń
  31. Ale zza co?
   Że piersza??
   Znowu??!!

   Usuń
  32. nooo
   czy dni pot rzont!!

   Usuń
  33. Ale zza co?
   Że piersza??
   Znowu??!!

   Usuń
  34. Jessooo

   Jak wyjszuo mi dwa razy?!
   Pisauam ras!!
   To wszystko przez to, że zadaję się z ateistamy!!

   Usuń
  35. na pohybel ateistom, bo to zue czuowieki som :ppp

   Usuń
  36. Ale Bóg kazał kochać i nie osładzać ! No!

   Usuń
  37. Nigdy niczego nie osładzam!!
   Cukier to zuo!!

   Sikanie ze śmiechu chyba też🤣🤣🤣

   Usuń
  38. Gaga
   To Ty się może zawróć🤩

   Usuń
 11. trochę popadało..
  Pan Bóg jak zamyka drzwi, to otwiera okno;D
  Może przyjdzie ktoś jeszcze lepszy?
  Oby;*

  OdpowiedzUsuń